שולחן יומולדת לגו
יום הולדת

יום הולדת לגו

אם יש משהו שמאגד בנים ובנות בכל הגילאים (כן, כן, כולל ארבעים פלוס), זו האהבה ללגו. אותן קוביות פלסטיק צבעוניות שכולנו בילינו שעות בליצור עולמות חדשים ולבנות ולפרק, לבנות ולפרק (וסליחה מראש מאלה בינינו שהילדים שלהם רק בונים והבית שלהם מלא חלליות, מנופים ומגדלים. אנחנו מזדהים בכאב). מתוך האהבה הזו נולד הרעיון לחגוג יום הולדת לגו, וההשראות נהדרות.

בין שאר הדברים שכיף ביצירת יום הולדת לגו, היא העובדה שהקוביות פשוטות להכנה (יחסית) כשמדובר בהכנת עוגה או שקיות, והקוביות האמיתיות של המשחק מהוות חלק נהדר בקישוט הבית והשולחן.

אספנו לכם כמה רעיונות להשראה, כדי שתוכלו להתחיל את החגיגה בעצם הכנת יום ההולדת!

 

השולחן.

אפשר לשלב פה צלחות לגו מאויירות, כוסות צבעוניות וסכו”ם צבעוני, הכל בצבעי היסוד – צהוב, אדום, כחול, ירוק.

על גבי מפת לגו, קחו קוביות לגו אמיתיות ותבנו מהן מחזיקים לסכו”ם ולמפיות. ילדים גדולים יכולים לעזור בבנייה, וזו הזדמנות נהדרת עבורם לקחת חלק בהכנות.

מסיבת יום הולדת לגו מפיות

 

תראו מה עוד אפשר לבנות מלבני לגו – מחזיק קאפקייקס. לא הכי מעוצב בעולם, אבל הילדים יעופו על זה!

מחזיק קאפקייקס מלגו

 

את השתייה אפשר להגיש בכוסות לגו מאויירותפתרון מקסים וזול יותר שאהבנו הוא ציור פרצופי לגו על גבי כוסות חד פעמיות צהובות. כל מה שצריך הוא מרקר שחור וקצת סבלנות.

 

אם אתם כבר בשוונג הסבלנות, קערות הגשה צהובות, עליהן מודבקות מדבקות בדוגמת פרצופי לגו יהיו הפתעה מדליקה באמת באיזור השולחן. כל קערה צהובה פשוטה עובדת במקרה הזה.

יום הולדת לגו קערות הגשה

 

הקישוטים המרכזיים סביב השולחן קלים להכנה – גליון בריסטול צבעוני ו-6 צלחות חד פעמיות צבעוניות באותם צבעים ייראו כמו לבני לגו ענקיות איתן ניתן לקשט את הקירות. מחתיכות בריסטול קטנות יותר אפשר לגזור מלבנים ועיגולים וליצור שרשרת דגלים.

קישוט יום הולדת לגו

תראו בתמונה הזו גם את לבני המשחק שמהוות קישוט על השולחן – עוטפים קופסה בנייר עטיפה ומדביקים מנג’טים באותו הצבע. טה-דה!

 

עוגה

יש כל מיני דרכים להכין עוגת לגו. הכל תלוי ברמת המיומנות שלכם. יש כאלה שמכינים עוגה מלבנים בודדות, או עוגה עגולה בציפוי צהוב בדומה לראש הלגו. אנחנו בעד פרקטיות ושמירה על אנרגיה כדי שתוכלו גם ליהנות באירוע עצמו. החוכמה היא ליצור לבנים – ממש ככה. אפשר לאפות בתבניות רגילות עוגת יום הולדת רגילה ולחתוך אותה כך שיהיו לה זוויות מרובעות. מעוגה נוספת קורצים עיגולים באמצעות כוס רחבה – אפשר להשתמש גם בתבנית של קאפקייקס.

איך מכינים עוגת לגו

את העוגות מצפים בקרם בצבעי הלבנים, כמו שראינו למעלה – אפשר כמובן לשלב. מבצק סוכר בצבעי הציפוי אפשר ליצור את כיתוב הלוגו ו”להדביק” על כל עיגול.

 

העוגה הזו היא כבר יותר למתקדמים, אבל גם היא בגדר אפשרית. את הלבנים פה הכינו בצבעים שונים מבצקי סוכר, ושילבו אנשי לגו אמיתיים על גבי העוגה עצמה, כחלק מהקישוטים.

מחזיק נר לגו

אנשי הלגו יכולים גם להיות מחזיקי הנרות. מקסים!

 

פעילויות יום הולדת לגו

רעיונות למשחקים יום הולדת לגו

מכירים את טרנד “תא הצילומים” עם הפרופס המדליקים של השפמים, המשקפיים והסרטים? הנה רעיון מקסים – תא צילום עם פרופס עשויים מדופלו (לגו לקטנים יותר, הלבנים גדולות יותר). אפשר לבנות הכל – ממשקפיים לכתר, ממיקרופון למסגרת – וכל דבר שהדמיון שלכם ימציא!

הנה עוד רעיון למשחק מדליק ופשוט – הליכה עם לבני לגו על כפית מבלי להפיל אותן. 2-8 ילדים הולכים מקצה אחד של החדר לקצה השני ובחזרה מבלי להפיל את הקוביות והכפיות. מי שמסיים ראשון זוכה!

משחק יום הולדת לגו

 

אחרון חביב

גם את השלט לדלת אפשר להכין מלגו – קוביות שטוחות על משטח או סיפרה תלת מימדית.

קישוט יום הולדת לגו

 

מזל טוב!

דלג לתוכןכפתור לפתיחת תפריט נגישותHandicapped logo whiteHandicapped logo black

תפריט נגישות

הצהרת נגישות